ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Տեղական ինքնակառավարման օրվա առթիվ
Շնորհավորում եմ ՏԻՄ բոլոր ներկայացուցիչներին՝ այսօր Հայաստանում նշվող Տեղական ինքնակառավարման օրվա առթիվ:
ՏԻՄ-երը կառավարման համակարգի կարեւորագույն մասն են, տեղերում պետական քաղաքականության անմիջական իրականացնողները եւ լավագույնս գիտեն համայնքի խնդիրները, առաջինն են տեղեկանում ու տեղեկացնում դրանց մասին, առաջինն են ձեռնամուխ լինում դրանց հնարավոր լուծումներին:
Տեղական ինքնակառավարման մարմիններն ունեն բարդ ու պատվաբեր առաքելություն՝ լինել քաղաքացու եւ պետության անմիջական կապող օղակը: Այս համակարգն ապացուցել է իր կենսունակությունը եւ անհրաժեշտությունը` առանձնահատուկ պատասխանատվություն ստանձնելով համայնքների ճակատագրերի եւ երկրի ընդհանուր առաջընթացի համար: Համոզված եմ, որ այսուհետ եւս, ինչպես գործունեության անցած 16 տարիների ընթացքում, տեղական ինքնակառավարման մարմինները շարունակելու են վստահորեն կատարել իրենց առաքելությունը` հանուն ավելի բարեկեցիկ հասարակության, ավելի ուժեղ համայնքի ու պետության:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորում եմ ՏԻՄ բոլոր ներկայացուցիչներին եւ մաղթում հաջողություններ, բարեկեցություն եւ հաստատակամություն իրենց դժվարին, պատվաբեր ու պատասխանատու գործում:

Congratulatory Message by the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan on the Local Self-Government Day
I congratulate all the representatives of the local self-government bodies on the occasion of Local Self-Government Day being celebrated today in Armenia.
The local self-government bodies are the most important part of the government system, those directly realizing the state policy in the spots know very well the problems of the community, they are the first to get informed and they inform the others about them, they are the first to launch their possible solutions.
The local self-government bodies have complicated and honourable mission: to be the direct linking circle between the citizen and the state. This system has proved its viability and need, assuming special responsibility for the destinies of the communities and general progress of the country. I am sure that from now on, during the past 16 years of its activity, the local self-government bodies will confidently continue to carry out their mission for more welfare society, for stronger community and state.
I once again congratulate all the representatives of the local self-government bodies and wish them success, welfare and resoluteness in their hard, honourable and responsible work.